ÜROLOJİ

Prostat büyümesine (BPH) bağlı idrar rahatsızlıklarının tedavisinde ilaç ve cerrahi tedavi yöntemleri (TUR-P )
prostat kanseri taraması(prostat biopsi) ve prostat enfeksiyonlarının tedavisi
ürolojik kanser ameliyatları (mesane TUR) ameliyatları,
açık ve kapalı taş ameliyatları (üreteroskopi, perkütan nefrolitotomi(PCNL ),RIRS)
çocuk ürolojisi ameliyatları
erkek cinsel işlev bozuklukları konularında tanı ve tedavi hizmeti sunmaktadır.

Üroonkoloji

Mesane kanseri için TUR-M ameliyatları sıklıkla uygulanmakta
böbrek ve testis kanseri gibi diğer ürolojik onkoloji ameliyatları gerçekleştirilmektedir.

Endoüroloji ve Taş Hastalıkları

ÖZEL ADN HASTANESİ Sağlık Grubu’nda üriner sistem taş hastalığı tedavisinde endoskopik (kapalı sistem) ameliyatlar da uygulanmaktadır.
taş hastalığının endoürolojik tedavisinde (üreteroskopi,RIRS, perkütan böbrek taşı cerrahisi – PCNL) hizmet vermektedir.

Kadın ürolojisi

İdrar kaçırma (stres ve sıkışma inkontinansı), interstisyel sistit gibi hastalıklarda tanı ve tedavi hizmeti verilmektedir.

Androloji

Erkek Cinsel Sağlığı ve Hastalıkları (Erektildisfonksiyon;Sertleşme bozukluğu;Erken boşalma; Doğuştan ve sonradan olma penis eğriliği; penis cerrahisi; Penis protezi),
erkek infertilitesi olarak nitelen erkeğe bağlı kısırlık durumlarına yönelik olarak muayene, tetkik ve tedavisi (VARİKOSELEKTOMİ) gerçekleştirilmektedir.

Çocuk Ürolojisi

Çocuk ürolojisi, anne karnından başlamak üzere, yenidoğan ve sonraki dönemlerde görülebilen doğuştan ya da sonradan gelişen üriner ve genital sisteme ait hastalıklar ve bunların tedavisi ile ilgilenir. Bu hastalıklara örnek olarak çocuklarda gece ıslatmaları, Hidrosel ve kordon kisti, İnmemiş testis, sünnet, testis ve torbaların acil durumları (Akut skrotum ve testis torsiyonu) ile hipospadias verilebilir.
Hipospadias’ın (doğuştan idrar çıkış deliğinin normal yerinden daha aşağıda olması) cerrahi onarımı üroloji bölümünün alanlarından biridir. Hipospadias’ın cerrahi tedavisi yapılabilmektedir.