GAPS DİYETİ

Koruyucu ve iyileştirici sağlık hizmetlerinin önemli öğelerinden biri de sağlıklı beslenmektir. Beslenme ve Diyet Bölümü uzmanı, danışanlarının, kendi yaşam şekline uygun diyetin nasıl olması gerektiğini, hastalıkların oluşmasında beslenme ile ilgili etmenlerin neler olduğunu, hastalık anında diyetinde yapması gerekli değişiklikler ile besinlerin hazırlanması ve pişirilmesinde uyulacak kuralları bilmesi ve doğru uygulamalar yapabilmesinin bilimsel yollarını öğreterek danışanlarının yaşam kalitesini artırmaya destek olmaktadır.

Bölüm uzmanı ilk muayenede bireylerin beslenmeyle ilgili sorunlarını (kilo, hastalık) ayrıntılı olarak öğrendip beslenme alışkanlıklarını incelemekte vücut analiz cihazıyla metebolizma yaşını, vücut yağı, kas, su oranı ve bunların segmentel dağılımını tespit etmektedir. Daha sonra, yaş, boy, cinsiyet, fiziksel aktivite ve kan bulguları doğrultusunda “kişiye özel bir beslenme tedavisi” planlanmakta ve düzenli olarak takibi yapılmaktadır. Beslenme ve Diyet bölümü’nde; hastalıklara uygun beslenme tedavisi, bebek, çocuk, erişkin, yaşlı ve gebe-emzikli beslenmesi alanlarında hizmet vermektedir.

Obezitede Tıbbi Beslenme

  1. Diyabetes Mellitus’ta (Şeker Hastalığında) Tıbbi Beslenme
  2. Gebe ve Emzikli Dönemde Sağlıklı Beslenme
  3. Yeme bozukluklarında Tıbbi Beslenme Tedavisi (gece yeme sendromu, bulimia nervoza, anoreksiya nervoza)
  4. Mide Hastalıklarında Tıbbi Beslenme Tedavisi
  5. Polikistik over ve beslenme
  6. Yüksek Tansiyon ve Kalp Damar Hastalıklarında Tıbbi Beslenme
  7. Bebeklik-Çocukluk-Adölesan (Ergenlik) Döneminde Sağlıklı Beslenme
  8. Yaşlılıkta Beslenme
  9. Sporcu Beslenmesi

Beslenme ve Diyet Bölümü’nde kaliteli hizmet anlayışını en uygun ekonomik şartlarla toplumumuza sunan, alanında ileriye götüren uygulamaları ile kişiye özel tanı ve tedavi hizmeti vermektedir.